Back to the main page Back to category 1
watch details
GRAHAM SWORDFISH BOOSTER CHRONO MEN’S WATCH – 2SWBS.B37R- $11,200
Estimated price for orientation: 3 495 $
Category: 1
Class:
Description Brand: Graham MPN: 2SWBS.B37R Gender: Unisex Style: Luxury: Sport Styles Movement: Mechanical: Automatic/Kinetic Band Material: Rubber Display: Analogue Features: Chronograph Model: Swordfish Year of Manufacture: 2010-Now UPC: Does not apply
GRAHAM SWORDFISH BOOSTER CHRONO MEN’S WATCH
– 2SWBS.B37R
ShopWorn Graham Booster, 48mm Stainless Steel Case, Hours, Minutes,
Sub Seconds, Chronograph, Magnifyers Lenses over the Totalizers, Sapphire
Crystal, Transparent Case Back, Graham Caliber G1710, 34 Jewels, Includes
Box and Papers, Includes ShopWorn 2 Year Warranty
Retail Price: $11,200.00
ShowWorn Price: $3,495.00
Details
Case
Stainless Steel
Bracelet/Strap
Black Rubber
Clasp
Tang
Dial
Black
Movement
Automatic
Diameter
48mm
Thickness
15mm
Water Resistance
100m
Description
| Brand: | Graham | MPN: | 2SWBS.B37R |
| Gender: | Unisex | Style: | Luxury: Sport Styles |
| Movement: | Mechanical: Automatic/Kinetic | Band Material: | Rubber |
| Display: | Analogue | Features: | Chronograph |
| Model: | Swordfish | Year of Manufacture: | 2010-Now |
| UPC: | Does not apply |
GRAHAM SWORDFISH BOOSTER CHRONO MEN’S WATCH
– 2SWBS.B37R
ShopWorn Graham Booster, 48mm Stainless Steel Case, Hours, Minutes,
Sub Seconds, Chronograph, Magnifyers Lenses over the Totalizers, Sapphire
Crystal, Transparent Case Back, Graham Caliber G1710, 34 Jewels, Includes
Box and Papers, Includes ShopWorn 2 Year Warranty
Retail Price: $11,200.00
ShowWorn Price: $3,495.00 Details
ShowWorn Price: $3,495.00 Details
| Case | Stainless Steel |
|---|---|
| Bracelet/Strap | Black Rubber |
| Clasp | Tang |
| Dial | Black |
| Movement | Automatic |
| Diameter | 48mm |
| Thickness | 15mm |
| Water Resistance | 100m |