Back to the main page Back to category 1
watch details
GRAHAM CHRONOFIGHTER OVERSIZE GMT CHRONOGRAPH MEN’S WATCH – 2OVGS.B26A - $12,130
Estimated price for orientation: 4 395 $
Category: 1
Class:
Description Brand: Graham Style: Luxury: Sport Styles Movement: Mechanical: Automatic/Kinetic Band Material: Leather Display: Analogue Features: Date, 24-Hour Dial, Chronograph Model: Chronofighter Year of Manufacture: 2010-Now MPN: 2OVGS.B26A Gender: Men's UPC: Does not apply
GRAHAM CHRONOFIGHTER OVERSIZE GMT CHRONOGRAPH MEN’S WATCH – 2OVGS.B26A ShopWorn Graham Chronofighter Oversize GMT, 47mm Stainless Steel Case, Hours, Minutes, Sub Seconds, Chronograph, Date, GMT, Sapphire Crystal, Graham Caliber G1733, 28 Jewels, Includes Box and Papers, Includes ShopWorn 2 Year Warranty Retail Price: $12,130.00
ShowWorn Price: $4,395.00 Details Case Stainless Steel Bracelet/Strap Black Alligator Clasp Folding Dial Black/Blue Movement Automatic Diameter 47mm Thickness 16.2mm Water Resistance 100m
Description
| Brand: | Graham | Style: | Luxury: Sport Styles |
| Movement: | Mechanical: Automatic/Kinetic | Band Material: | Leather |
| Display: | Analogue | Features: | Date, 24-Hour Dial, Chronograph |
| Model: | Chronofighter | Year of Manufacture: | 2010-Now |
| MPN: | 2OVGS.B26A | Gender: | Men's |
| UPC: | Does not apply |
GRAHAM CHRONOFIGHTER OVERSIZE GMT CHRONOGRAPH MEN’S WATCH – 2OVGS.B26A ShopWorn Graham Chronofighter Oversize GMT, 47mm Stainless Steel Case, Hours, Minutes, Sub Seconds, Chronograph, Date, GMT, Sapphire Crystal, Graham Caliber G1733, 28 Jewels, Includes Box and Papers, Includes ShopWorn 2 Year Warranty Retail Price: $12,130.00
ShowWorn Price: $4,395.00 Details
ShowWorn Price: $4,395.00 Details
| Case | Stainless Steel |
|---|---|
| Bracelet/Strap | Black Alligator |
| Clasp | Folding |
| Dial | Black/Blue |
| Movement | Automatic |
| Diameter | 47mm |
| Thickness | 16.2mm |
| Water Resistance | 100m |