Back to the main page Back to category 1
watch details
Graham Chronofighter Oversize GMT Chronograph Men's Watch - 2OVGS.B26A
Estimated price for orientation: 4 395 $
Category: 1
Class:
Description Brand: Graham Case Finish: Stainless Steel Gender: Men's Face Color: Black/Blue MPN: 2OVGS.B26A Band Material: Black Alligator Features: Chronograph, GMT Band Color: Black Alligator Movement: Automatic Case Size: 47mm Water Resistance Rating: 100m Clasp: Folding Case Material: Stainless Steel Thickness: 16.2mm Case Color: Stainless Steel UPC: Does not apply
Graham Chronofighter Oversize GMT Chronograph Men's Watch - 2OVGS.B26A ShopWorn Watches™ Graham Chronofighter Oversize GMT, 47mm Stainless Steel Case, Hours, Minutes, Sub Seconds, Chronograph, Date, GMT, Sapphire Crystal, Graham Caliber G1733, 28 Jewels, Includes Box and Papers, Includes ShopWorn 2 Year Warranty Retail Price: 12,130.00 Your Price: 4,395.00 Details Brand Graham Case Stainless Steel Bracelet/Strap Black Alligator Clasp Folding Dial Black/Blue Movement Automatic Diameter 47mm Thickness 16.2mm Features Chronograph
GMT Water Resistance 100m Gender Men's
Description
| Brand: | Graham | Case Finish: | Stainless Steel |
| Gender: | Men's | Face Color: | Black/Blue |
| MPN: | 2OVGS.B26A | Band Material: | Black Alligator |
| Features: | Chronograph, GMT | Band Color: | Black Alligator |
| Movement: | Automatic | Case Size: | 47mm |
| Water Resistance Rating: | 100m | Clasp: | Folding |
| Case Material: | Stainless Steel | Thickness: | 16.2mm |
| Case Color: | Stainless Steel | UPC: | Does not apply |
Graham Chronofighter Oversize GMT Chronograph Men's Watch - 2OVGS.B26A ShopWorn Watches™ Graham Chronofighter Oversize GMT, 47mm Stainless Steel Case, Hours, Minutes, Sub Seconds, Chronograph, Date, GMT, Sapphire Crystal, Graham Caliber G1733, 28 Jewels, Includes Box and Papers, Includes ShopWorn 2 Year Warranty Retail Price: 12,130.00 Your Price: 4,395.00 Details
| Brand | Graham |
|---|---|
| Case | Stainless Steel |
| Bracelet/Strap | Black Alligator |
| Clasp | Folding |
| Dial | Black/Blue |
| Movement | Automatic |
| Diameter | 47mm |
| Thickness | 16.2mm |
| Features | Chronograph GMT |
| Water Resistance | 100m |
| Gender | Men's |