Back to the main page Back to category 1
watch details
Girard-Perregaux WW.TC Shadow Flyback Chronograph 49820-32-611-FK6A $21,500 List
Estimated price for orientation: 1 678 $
Category: 1
Class:
Description Brand: Girard Perregaux Case Finish: Ceramic/Titanium Gender: Men's Face Color: Black MPN: 49820-32-611-FK6 Band Material: Black Rubber Features: Day/Night Indicator, World Time Zone, Chronograph Band Color: Black Rubber Movement: Automatic Case Size: 43mm Water Resistance Rating: 30m Clasp: Folding Case Material: Ceramic/Titanium Thickness: 13.4mm Case Color: Ceramic/Titanium UPC: Does not apply
Girard Perregaux ww.tc Shadow Flyback Chronograph Men's Watch - 49820-32-611-FK6 ShopWorn Watches ™ Girard Perregaux ww.tc Chronograph, 43mm Ceramic with Titanium Inner Case, Hours, Minutes, Flyback Chronograph, Sub Seconds, World Time Display, day/Night Indication, Sapphire Crystal, Transparent Case Back, GP Caliber 3387, 63Jewels, Approx 46 Hour Power Reserve, Includes Box and Papers, Includes ShopWorn 2 Year Warranty Retail Price: 21,500.00 Details Brand Girard Perregaux Case Ceramic/Titanium Bracelet/Strap Black Rubber Clasp Folding Dial Black Movement Automatic Diameter 43mm Thickness 13.4mm Features Chronograph
Day/Night Indicator
World Time Zone Water Resistance 30m Gender Men's
Description
| Brand: | Girard Perregaux | Case Finish: | Ceramic/Titanium |
| Gender: | Men's | Face Color: | Black |
| MPN: | 49820-32-611-FK6 | Band Material: | Black Rubber |
| Features: | Day/Night Indicator, World Time Zone, Chronograph | Band Color: | Black Rubber |
| Movement: | Automatic | Case Size: | 43mm |
| Water Resistance Rating: | 30m | Clasp: | Folding |
| Case Material: | Ceramic/Titanium | Thickness: | 13.4mm |
| Case Color: | Ceramic/Titanium | UPC: | Does not apply |
Girard Perregaux ww.tc Shadow Flyback Chronograph Men's Watch - 49820-32-611-FK6 ShopWorn Watches ™ Girard Perregaux ww.tc Chronograph, 43mm Ceramic with Titanium Inner Case, Hours, Minutes, Flyback Chronograph, Sub Seconds, World Time Display, day/Night Indication, Sapphire Crystal, Transparent Case Back, GP Caliber 3387, 63Jewels, Approx 46 Hour Power Reserve, Includes Box and Papers, Includes ShopWorn 2 Year Warranty Retail Price: 21,500.00 Details
| Brand | Girard Perregaux |
|---|---|
| Case | Ceramic/Titanium |
| Bracelet/Strap | Black Rubber |
| Clasp | Folding |
| Dial | Black |
| Movement | Automatic |
| Diameter | 43mm |
| Thickness | 13.4mm |
| Features | Chronograph Day/Night Indicator World Time Zone |
| Water Resistance | 30m |
| Gender | Men's |