Back to the main page Back to category 1
watch details
Graham Chronofighter Oversize GMT Chronograph Men's Watch - 2OVGS.B39A
Estimated price for orientation: 4 395 $
Category: 1
Class:
Description Brand: Graham Case Finish: Stainless Steel Gender: Men's Face Color: Blue MPN: 2OVGS.B39A Band Material: Black Features: Chronograph, Multiple Time Zone/GMT Band Color: Black Movement: Automatic Case Size: 47mm Water Resistance Rating: 100m Clasp: Deployant Case Material: Stainless Steel Thickness: 16.2mm Case Color: Stainless Steel UPC: Does not apply
Graham Chronofighter Oversize GMT Chronograph Men's Watch - 2OVGS.B39A ShopWorn™ Watches Graham Chronofighter Oversize GMT, 47mm Stainless Steel Case, Hours, Minutes, Sub Seconds, Chronograph, Date, GMT, Sapphire Crystal, Graham Caliber G1733, 28 Jewels, Includes Box and Papers, Includes ShopWorn 2 Year Warranty Retail Price: $ 12,130.00 Your Price: $ 4,395.00 Details Brand Graham Case Stainless Steel Bracelet/Strap Black Clasp Deployant Dial Blue Movement Automatic Diameter 47mm Thickness 16.2mm Features Chronograph
Multiple Time Zone/GMT Water Resistance 100m Gender Men's
Description
| Brand: | Graham | Case Finish: | Stainless Steel |
| Gender: | Men's | Face Color: | Blue |
| MPN: | 2OVGS.B39A | Band Material: | Black |
| Features: | Chronograph, Multiple Time Zone/GMT | Band Color: | Black |
| Movement: | Automatic | Case Size: | 47mm |
| Water Resistance Rating: | 100m | Clasp: | Deployant |
| Case Material: | Stainless Steel | Thickness: | 16.2mm |
| Case Color: | Stainless Steel | UPC: | Does not apply |
Graham Chronofighter Oversize GMT Chronograph Men's Watch - 2OVGS.B39A ShopWorn™ Watches Graham Chronofighter Oversize GMT, 47mm Stainless Steel Case, Hours, Minutes, Sub Seconds, Chronograph, Date, GMT, Sapphire Crystal, Graham Caliber G1733, 28 Jewels, Includes Box and Papers, Includes ShopWorn 2 Year Warranty Retail Price: $ 12,130.00 Your Price: $ 4,395.00 Details
| Brand | Graham |
|---|---|
| Case | Stainless Steel |
| Bracelet/Strap | Black |
| Clasp | Deployant |
| Dial | Blue |
| Movement | Automatic |
| Diameter | 47mm |
| Thickness | 16.2mm |
| Features | Chronograph Multiple Time Zone/GMT |
| Water Resistance | 100m |
| Gender | Men's |