Back to the main page Back to category 1
watch details
Graham Vintage Silverstone Vintage 44 Chronograph Watch - 2SABS.B05A.L18S
Estimated price for orientation: 2 700 $
Category: 1
Class:
Description Brand: Graham Case Finish: Stainless Steel Gender: Men's Face Color: Black MPN: 2SABS.B05A.L18S Band Material: Brown, Leather Features: Date, Chronograph Band Color: Leather, Brown Movement: Automatic Case Size: 44mm Water Resistance Rating: 100m Clasp: Tang Case Material: Stainless Steel Thickness: 15.5mm Case Color: Stainless Steel UPC: Does not apply
Graham Vintage Silverstone Vintage 44 Chronograph Watch - 2SABS.B05A.L18S ShopWorn™ Watches Graham Silverstone Vintage 44 Chronograph, 44mm Stainless Steel Case, Hours, Minutes, Sub Seconds, Chronograph, Date at 7 O’clock Position, Sapphire Crystal, Transparent Case Back, Graham Caliber G1702, 59 Jewels, Approx 40 Hour Power Reserve, Includes Box and Papers, Includes ShopWorn 2 Year Warranty Retail Price: $ 7,600.00 Your Price: $ 2,700.00 Details Brand Graham Case Stainless Steel Bracelet/Strap Brown
Leather Clasp Tang Dial Black Movement Automatic Diameter 44mm Thickness 15.5mm Features Chronograph
Date Water Resistance 100m Gender Men's
Description
| Brand: | Graham | Case Finish: | Stainless Steel |
| Gender: | Men's | Face Color: | Black |
| MPN: | 2SABS.B05A.L18S | Band Material: | Brown, Leather |
| Features: | Date, Chronograph | Band Color: | Leather, Brown |
| Movement: | Automatic | Case Size: | 44mm |
| Water Resistance Rating: | 100m | Clasp: | Tang |
| Case Material: | Stainless Steel | Thickness: | 15.5mm |
| Case Color: | Stainless Steel | UPC: | Does not apply |
Graham Vintage Silverstone Vintage 44 Chronograph Watch - 2SABS.B05A.L18S ShopWorn™ Watches Graham Silverstone Vintage 44 Chronograph, 44mm Stainless Steel Case, Hours, Minutes, Sub Seconds, Chronograph, Date at 7 O’clock Position, Sapphire Crystal, Transparent Case Back, Graham Caliber G1702, 59 Jewels, Approx 40 Hour Power Reserve, Includes Box and Papers, Includes ShopWorn 2 Year Warranty Retail Price: $ 7,600.00 Your Price: $ 2,700.00 Details
| Brand | Graham |
|---|---|
| Case | Stainless Steel |
| Bracelet/Strap | Brown Leather |
| Clasp | Tang |
| Dial | Black |
| Movement | Automatic |
| Diameter | 44mm |
| Thickness | 15.5mm |
| Features | Chronograph Date |
| Water Resistance | 100m |
| Gender | Men's |