Back to the main page Back to category 1
watch details
Bell & Ross Aviation BR01 Horizon Black PVD Auto Men's Watch BR01-92-HORIZON
Estimated price for orientation: 2 400 $
Category: 1
Class:
Description Brand: Bell & Ross Band Color: Black, Rubber MPN: BR01-92-HORIZON Case Size: 46mm Features: Limited Edition Category: Watches Movement: Automatic Clasp: Tang Water Resistance Rating: 100m Material: PVD Coated Stainless Steel Face Color: Black Thickness: 11mm Band Material: Black, Rubber UPC: Does not apply
Bell & Ross Aviation BR01 Horizon Black PVD Auto Men's Watch BR01-92-HORIZON ShopWorn™ Watches B&R BR01-92 Horizon, 46mm Black PVD Case, Hours, Minutes, Sapphire Crystal, Screw in Crown, Automatic, Self-Winding Movement. Limited Edition of only 999 Pieces. Does not include extra strap, Includes Box and Papers, Includes ShopWorn 2 Year Warranty Retail Price: $ 5,000.00 Your Price: $ 2,400.00 Details Brand Bell & Ross Case PVD Coated Stainless Steel Bracelet/Strap Black
Rubber Clasp Tang Dial Black Movement Automatic Diameter 46mm Thickness 11mm Complications Features Limited Edition Water Resistance 100m Gender
Description
| Brand: | Bell & Ross | Band Color: | Black, Rubber |
| MPN: | BR01-92-HORIZON | Case Size: | 46mm |
| Features: | Limited Edition | Category: | Watches |
| Movement: | Automatic | Clasp: | Tang |
| Water Resistance Rating: | 100m | Material: | PVD Coated Stainless Steel |
| Face Color: | Black | Thickness: | 11mm |
| Band Material: | Black, Rubber | UPC: | Does not apply |
Bell & Ross Aviation BR01 Horizon Black PVD Auto Men's Watch BR01-92-HORIZON ShopWorn™ Watches B&R BR01-92 Horizon, 46mm Black PVD Case, Hours, Minutes, Sapphire Crystal, Screw in Crown, Automatic, Self-Winding Movement. Limited Edition of only 999 Pieces. Does not include extra strap, Includes Box and Papers, Includes ShopWorn 2 Year Warranty Retail Price: $ 5,000.00 Your Price: $ 2,400.00 Details
| Brand | Bell & Ross |
|---|---|
| Case | PVD Coated Stainless Steel |
| Bracelet/Strap | Black Rubber |
| Clasp | Tang |
| Dial | Black |
| Movement | Automatic |
| Diameter | 46mm |
| Thickness | 11mm |
| Complications | |
| Features | Limited Edition |
| Water Resistance | 100m |
| Gender |