Back to the main page Back to category 1
watch details
Carl F. Bucherer 18K Rose Gold Adamavi Automatic Men's Watch - 00.10307.03.25.31
Estimated price for orientation: 6 725 $
Category: 1
Class:
Description Brand: Carl F. Bucherer Case Size: 36mm Gender: Men's Display: White Features: Diamond Bezel, Diamond Hour Markers Case Material: 18k Rose Gold Movement: Automatic Clasp: Deployant Water Resistance Rating: 30m Category: Watches Face Color: White Thickness: 7.5mm Band Material: 18K Rose Gold MPN: Does not apply Band Color: 18K Rose Gold UPC: Does not apply
Carl F. Bucherer 18K Rose Gold Adamavi Automatic Men's Watch - 00.10307.03.25.31 ShopWorn™ Watches Carl F. Bucherer 18K Rose Gold Adamavi Automatic Men’s Watch, 36mm 18K Rose Gold Case, Diamond Bezel, Hours, Minutes, Date Window Between 4 and 5 O’clock Positions, 8 Diamond Hour Markers, Sapphire Crystal, Transparent Case Back, Includes Box and Papers, Includes ShopWorn 2 Year Warranty Retail Price: $ 24,000.00 Your Price: $ 6,725.00 Details Brand Carl F. Bucherer Case 18k Rose Gold Bracelet/Strap 18K Rose Gold Clasp Deployant Dial White Movement Automatic Diameter 36mm Thickness 7.5mm Complications Features Diamond Bezel
Diamond Hour Markers Water Resistance 30m Gender Men's
Description
| Brand: | Carl F. Bucherer | Case Size: | 36mm |
| Gender: | Men's | Display: | White |
| Features: | Diamond Bezel, Diamond Hour Markers | Case Material: | 18k Rose Gold |
| Movement: | Automatic | Clasp: | Deployant |
| Water Resistance Rating: | 30m | Category: | Watches |
| Face Color: | White | Thickness: | 7.5mm |
| Band Material: | 18K Rose Gold | MPN: | Does not apply |
| Band Color: | 18K Rose Gold | UPC: | Does not apply |
Carl F. Bucherer 18K Rose Gold Adamavi Automatic Men's Watch - 00.10307.03.25.31 ShopWorn™ Watches Carl F. Bucherer 18K Rose Gold Adamavi Automatic Men’s Watch, 36mm 18K Rose Gold Case, Diamond Bezel, Hours, Minutes, Date Window Between 4 and 5 O’clock Positions, 8 Diamond Hour Markers, Sapphire Crystal, Transparent Case Back, Includes Box and Papers, Includes ShopWorn 2 Year Warranty Retail Price: $ 24,000.00 Your Price: $ 6,725.00 Details
| Brand | Carl F. Bucherer |
|---|---|
| Case | 18k Rose Gold |
| Bracelet/Strap | 18K Rose Gold |
| Clasp | Deployant |
| Dial | White |
| Movement | Automatic |
| Diameter | 36mm |
| Thickness | 7.5mm |
| Complications | |
| Features | Diamond Bezel Diamond Hour Markers |
| Water Resistance | 30m |
| Gender | Men's |