Back to the main page Back to category 1
watch details
Carl F. Bucherer Adamavi Diamond Automatic Men's Watch - 00.10307.02.25.31
Estimated price for orientation: 6 950 $
Category: 1
Class:
Description Brand: Carl F. Bucherer Band Color: Stainless Steel Gender: Men's Case Size: 36mm MPN: 00.10307.02.25.31 Display: White Features: .52tcw, Diamond Bezel Case Material: Stainless Steel Movement: Automatic Clasp: Deployant Water Resistance Rating: 30m Category: Watches Face Color: White Thickness: 8mm Band Material: Stainless Steel UPC: Does Not Apply
Carl F. Bucherer Adamavi Diamond Automatic Men's Watch - 00.10307.02.25.31 ShopWorn™ Watches Carl F. Bucherer Adamavi Men’s Watch, 36mm Stainless Steel Case, Hours, Minutes, Sapphire Crystal, Transparent Case Back, Includes Box and Papers, Includes ShopWorn 2 Year Warranty Retail Price: $ 25,000.00 Your Price: $ 6,950.00 Details Brand Carl F. Bucherer Case Stainless Steel Bracelet/Strap Stainless Steel Clasp Deployant Dial White Movement Automatic Diameter 36mm Thickness 8mm Complications Features .52tcw
Diamond Bezel Water Resistance 30m Gender Men's
Description
| Brand: | Carl F. Bucherer | Band Color: | Stainless Steel |
| Gender: | Men's | Case Size: | 36mm |
| MPN: | 00.10307.02.25.31 | Display: | White |
| Features: | .52tcw, Diamond Bezel | Case Material: | Stainless Steel |
| Movement: | Automatic | Clasp: | Deployant |
| Water Resistance Rating: | 30m | Category: | Watches |
| Face Color: | White | Thickness: | 8mm |
| Band Material: | Stainless Steel | UPC: | Does Not Apply |
Carl F. Bucherer Adamavi Diamond Automatic Men's Watch - 00.10307.02.25.31 ShopWorn™ Watches Carl F. Bucherer Adamavi Men’s Watch, 36mm Stainless Steel Case, Hours, Minutes, Sapphire Crystal, Transparent Case Back, Includes Box and Papers, Includes ShopWorn 2 Year Warranty Retail Price: $ 25,000.00 Your Price: $ 6,950.00 Details
| Brand | Carl F. Bucherer |
|---|---|
| Case | Stainless Steel |
| Bracelet/Strap | Stainless Steel |
| Clasp | Deployant |
| Dial | White |
| Movement | Automatic |
| Diameter | 36mm |
| Thickness | 8mm |
| Complications | |
| Features | .52tcw Diamond Bezel |
| Water Resistance | 30m |
| Gender | Men's |