Back to the main page Back to category 1
watch details
Carl F. Bucherer 18K Rose Gold Adamavi Ladies Watch - 00.10308.03.16.31
Estimated price for orientation: 4 345 $
Category: 1
Class:
Description Brand: Carl F. Bucherer Case Size: 26mm Gender: Women's Display: Silver Features: Diamond Bezel Case Material: 18k Rose Gold Movement: Quartz Clasp: Deployant Water Resistance Rating: 30m Category: Watches Face Color: Silver Thickness: 5mm Band Material: 18K Rose Gold MPN: Does not apply Band Color: 18K Rose Gold UPC: Does not apply
Carl F. Bucherer 18K Rose Gold Adamavi Ladies Watch - 00.10308.03.16.31 ShopWorn™ Watches Carl F. Bucherer 18K Rose Gold Adamavi Ladies Watch, 26mm 18K Rose Gold Case, Diamond Bezel, Hours, Minutes, Sapphire Crystal, Solid Case Back, Includes Box and Papers, Includes ShopWorn 2 Year Warranty Retail Price: $ 15,500.00 Your Price: $ 4,345.00 Details Brand Carl F. Bucherer Case 18k Rose Gold Bracelet/Strap 18K Rose Gold Clasp Deployant Dial Silver Movement Quartz Diameter 26mm Thickness 5mm Complications Features Diamond Bezel Water Resistance 30m Gender Women's
Description
| Brand: | Carl F. Bucherer | Case Size: | 26mm |
| Gender: | Women's | Display: | Silver |
| Features: | Diamond Bezel | Case Material: | 18k Rose Gold |
| Movement: | Quartz | Clasp: | Deployant |
| Water Resistance Rating: | 30m | Category: | Watches |
| Face Color: | Silver | Thickness: | 5mm |
| Band Material: | 18K Rose Gold | MPN: | Does not apply |
| Band Color: | 18K Rose Gold | UPC: | Does not apply |
Carl F. Bucherer 18K Rose Gold Adamavi Ladies Watch - 00.10308.03.16.31 ShopWorn™ Watches Carl F. Bucherer 18K Rose Gold Adamavi Ladies Watch, 26mm 18K Rose Gold Case, Diamond Bezel, Hours, Minutes, Sapphire Crystal, Solid Case Back, Includes Box and Papers, Includes ShopWorn 2 Year Warranty Retail Price: $ 15,500.00 Your Price: $ 4,345.00 Details
| Brand | Carl F. Bucherer |
|---|---|
| Case | 18k Rose Gold |
| Bracelet/Strap | 18K Rose Gold |
| Clasp | Deployant |
| Dial | Silver |
| Movement | Quartz |
| Diameter | 26mm |
| Thickness | 5mm |
| Complications | |
| Features | Diamond Bezel |
| Water Resistance | 30m |
| Gender | Women's |