Back to the main page Back to category 1
watch details
Carl F. Bucherer Patravi Autodate Two Tone Ladies Watch - 00.10621.07.23.21
Estimated price for orientation: 1 595 $
Category: 1
Class:
Description Brand: Carl F. Bucherer Case Size: 27mm Gender: Women's Display: Silver MPN: 00.10621.07.23.21 Case Material: 18k Rose Gold, Stainless Steel Movement: Automatic Clasp: Deployant Water Resistance Rating: 50m Thickness: 9.5mm Face Color: Silver Complications: Date Band Material: 18K Rose Gold, Stainless Steel Category: Watches Band Color: 18K Rose Gold, Stainless Steel UPC: Does Not Apply
Carl F. Bucherer Patravi Autodate Two Tone Ladies Watch - 00.10621.07.23.21 ShopWorn™ Watches Carl F. Bucherer Patravi Autodate Ladies Watch, 27mm 18K Rose Gold & Stainless Steel Case, Hours, Minutes, Center Seconds, Date at 3 O’clock Position, Sapphire Crystal, Transparent Case Back, 25 Jewels, Includes Box and Papers, Includes ShopWorn 2 Year Warranty Retail Price: $ 5,700.00 Your Price: $ 1,595.00 Details Brand Carl F. Bucherer Case 18k Rose Gold
Stainless Steel Bracelet/Strap 18K Rose Gold
Stainless Steel Clasp Deployant Dial Silver Movement Automatic Diameter 27mm Thickness 9.5mm Complications Date Features Water Resistance 50m Gender Women's
Description
| Brand: | Carl F. Bucherer | Case Size: | 27mm |
| Gender: | Women's | Display: | Silver |
| MPN: | 00.10621.07.23.21 | Case Material: | 18k Rose Gold, Stainless Steel |
| Movement: | Automatic | Clasp: | Deployant |
| Water Resistance Rating: | 50m | Thickness: | 9.5mm |
| Face Color: | Silver | Complications: | Date |
| Band Material: | 18K Rose Gold, Stainless Steel | Category: | Watches |
| Band Color: | 18K Rose Gold, Stainless Steel | UPC: | Does Not Apply |
Carl F. Bucherer Patravi Autodate Two Tone Ladies Watch - 00.10621.07.23.21 ShopWorn™ Watches Carl F. Bucherer Patravi Autodate Ladies Watch, 27mm 18K Rose Gold & Stainless Steel Case, Hours, Minutes, Center Seconds, Date at 3 O’clock Position, Sapphire Crystal, Transparent Case Back, 25 Jewels, Includes Box and Papers, Includes ShopWorn 2 Year Warranty Retail Price: $ 5,700.00 Your Price: $ 1,595.00 Details
| Brand | Carl F. Bucherer |
|---|---|
| Case | 18k Rose Gold Stainless Steel |
| Bracelet/Strap | 18K Rose Gold Stainless Steel |
| Clasp | Deployant |
| Dial | Silver |
| Movement | Automatic |
| Diameter | 27mm |
| Thickness | 9.5mm |
| Complications | Date |
| Features | |
| Water Resistance | 50m |
| Gender | Women's |