Back to the main page Back to category 1
watch details
Carl F. Bucherer 18K Rose Gold Adamavi Men's Watch - 00.10301.03.21.22
Estimated price for orientation: 3 650 $
Category: 1
Class:
Description Brand: Carl F. Bucherer Case Size: 34mm Gender: Men's Display: White MPN: 00.10301.03.21.22 Case Material: 18k Rose Gold Movement: Quartz Complications: Date Water Resistance Rating: 30m Clasp: Deployant Face Color: White Category: Watches Band Material: 18K Rose Gold Thickness: 6mm Band Color: 18K Rose Gold UPC: Does Not Apply
Carl F. Bucherer 18K Rose Gold Adamavi Men's Watch - 00.10301.03.21.22 ShopWorn™ Watches Carl F. Bucherer 18K Rose Gold Adamavi Men’s Watch, 34mm 18K Rose Gold Case, Hours, Minutes, Center Seconds, Date at 3 O’clock Position, Sapphire Crystal, Solid Case Back, Includes Box and Papers, Includes ShopWorn 2 Year Warranty Retail Price: $ 13,000.00 Your Price: $ 3,650.00 Details Brand Carl F. Bucherer Case 18k Rose Gold Bracelet/Strap 18K Rose Gold Clasp Deployant Dial White Movement Quartz Diameter 34mm Thickness 6mm Complications Date Features
Water Resistance 30m Gender Men's
Description
| Brand: | Carl F. Bucherer | Case Size: | 34mm |
| Gender: | Men's | Display: | White |
| MPN: | 00.10301.03.21.22 | Case Material: | 18k Rose Gold |
| Movement: | Quartz | Complications: | Date |
| Water Resistance Rating: | 30m | Clasp: | Deployant |
| Face Color: | White | Category: | Watches |
| Band Material: | 18K Rose Gold | Thickness: | 6mm |
| Band Color: | 18K Rose Gold | UPC: | Does Not Apply |
Carl F. Bucherer 18K Rose Gold Adamavi Men's Watch - 00.10301.03.21.22 ShopWorn™ Watches Carl F. Bucherer 18K Rose Gold Adamavi Men’s Watch, 34mm 18K Rose Gold Case, Hours, Minutes, Center Seconds, Date at 3 O’clock Position, Sapphire Crystal, Solid Case Back, Includes Box and Papers, Includes ShopWorn 2 Year Warranty Retail Price: $ 13,000.00 Your Price: $ 3,650.00 Details
| Brand | Carl F. Bucherer |
|---|---|
| Case | 18k Rose Gold |
| Bracelet/Strap | 18K Rose Gold |
| Clasp | Deployant |
| Dial | White |
| Movement | Quartz |
| Diameter | 34mm |
| Thickness | 6mm |
| Complications | Date |
| Features | |
| Water Resistance | 30m |
| Gender | Men's |