Back to the main page Back to category 1
watch details
Graham Chronofighter ProDive Chronograph Men's Watch - 2CDAV.B02A
Estimated price for orientation: 4 900 $
Category: 1
Class:
Description Brand: Graham Band Color: Black, Rubber Gender: Men's Case Size: 45mm MPN: 2CDAV.B02A Material: Stainless Steel Movement: Automatic Complications: Chronograph Water Resistance Rating: 600m Clasp: Deployant Face Color: Black Category: Watches Band Material: Black, Rubber Thickness: 19mm UPC: Does not apply
Graham Chronofighter ProDive Chronograph Men's Watch - 2CDAV.B02A ShopWorn™ Watches Graham ProDive Chronograph, 45mm Stainless Steel Case, Hours, Minutes, Seconds, Chronograph, Date, Sapphire Crystal, Graham Caliber G1750, 25 Jewels, Approx 48 Hour Power Reserve, Includes Standard Graham Box and Papers, Includes ShopWorn 2 Year Warranty Retail Price: $ 13,400.00 Your Price: $ 4,900.00 Details Brand Graham Case Stainless Steel Bracelet/Strap Black
Rubber Clasp Deployant Dial Black Movement Automatic Diameter 45mm Thickness 19mm Complications Chronograph Features Water Resistance 600m Gender Men's
Description
| Brand: | Graham | Band Color: | Black, Rubber |
| Gender: | Men's | Case Size: | 45mm |
| MPN: | 2CDAV.B02A | Material: | Stainless Steel |
| Movement: | Automatic | Complications: | Chronograph |
| Water Resistance Rating: | 600m | Clasp: | Deployant |
| Face Color: | Black | Category: | Watches |
| Band Material: | Black, Rubber | Thickness: | 19mm |
| UPC: | Does not apply |
Graham Chronofighter ProDive Chronograph Men's Watch - 2CDAV.B02A ShopWorn™ Watches Graham ProDive Chronograph, 45mm Stainless Steel Case, Hours, Minutes, Seconds, Chronograph, Date, Sapphire Crystal, Graham Caliber G1750, 25 Jewels, Approx 48 Hour Power Reserve, Includes Standard Graham Box and Papers, Includes ShopWorn 2 Year Warranty Retail Price: $ 13,400.00 Your Price: $ 4,900.00 Details
| Brand | Graham |
|---|---|
| Case | Stainless Steel |
| Bracelet/Strap | Black Rubber |
| Clasp | Deployant |
| Dial | Black |
| Movement | Automatic |
| Diameter | 45mm |
| Thickness | 19mm |
| Complications | Chronograph |
| Features | |
| Water Resistance | 600m |
| Gender | Men's |