Back to the main page Back to category 1
watch details
Carl F. Bucherer Adamavi 18K Rose Gold Diamond Ladies Watch - 00.10310.03.93.11
Estimated price for orientation: 5 495 $
Category: 1
Class:
Description Brand: Carl F. Bucherer Band Color: Black, Croc Gender: Women's Case Size: 26mm MPN: 00.10310.03.93.11 Case Material: 18k Rose Gold Features: Diamonds Case Color: 18k Rose Gold Movement: Quartz Clasp: Tang Water Resistance Rating: 30m Thickness: 6.6mm Face Color: Pave Category: Watches Band Material: Black, Croc UPC: Does Not Apply
Carl F. Bucherer Adamavi 18K Rose Gold Diamond Ladies Watch - 00.10310.03.93.11 ShopWorn™ Watches Carl F Bucherer Adamavi, 26mm 18K Rose Gold Case, Hours, Minutes, Bezel Set with 44 Diamonds, .35tcs, Pave Diamond Dial, Sapphire Crystal, Bucherer Swiss Quartz Movement, Includes Box and Papers, Includes ShopWorn 2 Year Warranty Retail Price: $ 19,600.00 Your Price: $ 5,495.00 Details Brand Carl F. Bucherer Case 18k Rose Gold Bracelet/Strap Black
Croc Clasp Tang Dial Pave Movement Quartz Diameter 26mm Thickness 6.6mm Complications Features Diamonds Water Resistance 30m Gender Women's
Description
| Brand: | Carl F. Bucherer | Band Color: | Black, Croc |
| Gender: | Women's | Case Size: | 26mm |
| MPN: | 00.10310.03.93.11 | Case Material: | 18k Rose Gold |
| Features: | Diamonds | Case Color: | 18k Rose Gold |
| Movement: | Quartz | Clasp: | Tang |
| Water Resistance Rating: | 30m | Thickness: | 6.6mm |
| Face Color: | Pave | Category: | Watches |
| Band Material: | Black, Croc | UPC: | Does Not Apply |
Carl F. Bucherer Adamavi 18K Rose Gold Diamond Ladies Watch - 00.10310.03.93.11 ShopWorn™ Watches Carl F Bucherer Adamavi, 26mm 18K Rose Gold Case, Hours, Minutes, Bezel Set with 44 Diamonds, .35tcs, Pave Diamond Dial, Sapphire Crystal, Bucherer Swiss Quartz Movement, Includes Box and Papers, Includes ShopWorn 2 Year Warranty Retail Price: $ 19,600.00 Your Price: $ 5,495.00 Details
| Brand | Carl F. Bucherer |
|---|---|
| Case | 18k Rose Gold |
| Bracelet/Strap | Black Croc |
| Clasp | Tang |
| Dial | Pave |
| Movement | Quartz |
| Diameter | 26mm |
| Thickness | 6.6mm |
| Complications | |
| Features | Diamonds |
| Water Resistance | 30m |
| Gender | Women's |