Back to the main page Back to category 1
watch details
Graham Chronofighter Trigger Flyback Men’s Watch – 2TRAB.B10A.K43N MSRP: $10,135
Estimated price for orientation: 3 690 $
Category: 1
Class:
Description Brand: Graham Band Material: Black Rubber Gender: Men's Movement: Automatic Display: Analogue Water Resistance Rating: 50m Model: Chronofighter Case Material: PVD Coated Stainless Steel MPN: 2TRAB.B10A.K43N UPC: Does not apply
Graham Chronofighter Trigger Flyback Men’s Watch – 2TRAB.B10A.K43N ShopWorn Graham Chronofighter Trigger, 46mm PVD Stainless Steel Case, Hours, Minutes, Sub Seconds, Flyback Chronograph, Date, Sapphire Crystal, Graham Caliber G1740, 27 Jewels, Approx 48 HOur Power Reserve, Includes Box and Papers, Includes ShopWorn 2 Year Warranty Retail Price: $10,135
ShowWorn Price: $3,690 Details Case PVD Coated Stainless Steel Bracelet/Strap Black Rubber Clasp Tang Dial Black Movement Automatic Diameter 46mm Thickness 16mm Water Resistance 50m
Description
| Brand: | Graham | Band Material: | Black Rubber |
| Gender: | Men's | Movement: | Automatic |
| Display: | Analogue | Water Resistance Rating: | 50m |
| Model: | Chronofighter | Case Material: | PVD Coated Stainless Steel |
| MPN: | 2TRAB.B10A.K43N | UPC: | Does not apply |
Graham Chronofighter Trigger Flyback Men’s Watch – 2TRAB.B10A.K43N ShopWorn Graham Chronofighter Trigger, 46mm PVD Stainless Steel Case, Hours, Minutes, Sub Seconds, Flyback Chronograph, Date, Sapphire Crystal, Graham Caliber G1740, 27 Jewels, Approx 48 HOur Power Reserve, Includes Box and Papers, Includes ShopWorn 2 Year Warranty Retail Price: $10,135
ShowWorn Price: $3,690 Details
ShowWorn Price: $3,690 Details
| Case | PVD Coated Stainless Steel |
|---|---|
| Bracelet/Strap | Black Rubber |
| Clasp | Tang |
| Dial | Black |
| Movement | Automatic |
| Diameter | 46mm |
| Thickness | 16mm |
| Water Resistance | 50m |