Back to the main page Back to category 1
watch details
GRAHAM CHRONOFIGHTER 1695 CHRONOGRAPH UNISEX WATCH – 2CXMS.A01A- MSRP $8,050.00
Estimated price for orientation: 1 995 $
Category: 1
Class:
Description Brand: Graham MPN: 2CXMS.A01A Gender: Unisex Style: Luxury: Sport Styles Movement: Mechanical: Automatic/Kinetic Band Material: Leather Display: Analogue Features: Chronograph, Date Model: Chronofighter Year of Manufacture: 2010-Now UPC: Does not apply
GRAHAM CHRONOFIGHTER 1695 CHRONOGRAPH UNISEX WATCH – 2CXMS.A01A ShopWorn Graham Chronofighter Trigger, 42mm Stainless Steel Case, Hours, Minutes, Sub Seconds, Chronograph, Date, Dial set with 5 Diamond Markers, Sapphire Crystal, Graham Caliber G1745, 25 Jewels, 45 Hour Power Reserve, Includes Box and Papers, Includes ShopWorn 2 Year Warranty Retail Price: $8,050.00
ShowWorn Price: $1,995.00 Details Case Stainless Steel Bracelet/Strap Grey Lizzard Clasp Tang Dial Anthracite Movement Automatic Diameter 42mm Thickness 14mm Water Resistance 50m
Description
| Brand: | Graham | MPN: | 2CXMS.A01A |
| Gender: | Unisex | Style: | Luxury: Sport Styles |
| Movement: | Mechanical: Automatic/Kinetic | Band Material: | Leather |
| Display: | Analogue | Features: | Chronograph, Date |
| Model: | Chronofighter | Year of Manufacture: | 2010-Now |
| UPC: | Does not apply |
GRAHAM CHRONOFIGHTER 1695 CHRONOGRAPH UNISEX WATCH – 2CXMS.A01A ShopWorn Graham Chronofighter Trigger, 42mm Stainless Steel Case, Hours, Minutes, Sub Seconds, Chronograph, Date, Dial set with 5 Diamond Markers, Sapphire Crystal, Graham Caliber G1745, 25 Jewels, 45 Hour Power Reserve, Includes Box and Papers, Includes ShopWorn 2 Year Warranty Retail Price: $8,050.00
ShowWorn Price: $1,995.00 Details
ShowWorn Price: $1,995.00 Details
| Case | Stainless Steel |
|---|---|
| Bracelet/Strap | Grey Lizzard |
| Clasp | Tang |
| Dial | Anthracite |
| Movement | Automatic |
| Diameter | 42mm |
| Thickness | 14mm |
| Water Resistance | 50m |